Doktor Tarsa Logo
  • Bugün;
   

En güncel tescil ve etiket belgelerimizi bu sayfada bulabilirsiniz.

TABAN GÜBRELERİ

NPK Kompoze 15.15.15

Bünyesinde azot, fosfor, potasyum besinlerini eşit oranda bulunduran ve ilk dönemlerde bitkinin NPK isteğini karşılamak için tabandan uygulanan ideal bir gübredir.

Bu nedenle 15.15.15 kompoze gübresi özellikle turunçgil, meyve ağaçları, bağ, muz, sera sebzeleri ve süs bitkileri, tarla domatesi ve sebzeleri, patates, şeker pancarı, tütün, soğan, sarımsak, kanola ve pırasa, lahana, karnıbahar gibi bitkilerin gübrelenmesinde tercih edilmesi gereken bir taban gübresidir.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Diamonyum Fosfat 18.46.0

Kısaca DAP adı verilen bu gübre %18 Amonyum azotu ve %46 fosfor içermektedir. Bütün bitkiler için kullanılabileceği gibi kuru ziraat yapılan Orta Anadolu ve Geçit Bölgesi hububat alanlarında da kullanılabilir.

Diamonyum fosfat (DAP), fosfor ve azot gibi iki önemli bitki besin maddesini bir arada kapsayan kompoze bir gübredir.

Koyu gri veya kirli beyaz renkte tanecikler halindedir. İçerisinde her kg azota karşılık üç kg fosfor bulunmaktadır.

Bu sebeple de daha ziyade fosforlu bir gübre gibi kullanılması gerekmektedir.

İhtiva ettiği fosforun %90'ından fazlası suda eriyebildiğinden DAP toprağa verildikten hemen sonra gerekli rutubeti bulunca terkibindeki fosfor ve azottan bitkiler derhal yararlanabilir.

DAP bütün bitkilere başarı ile tatbik edilebilecek bir gübredir. Yalnız, kazançlı bir gübreleme yapabilmek için bitkinin fosfor ihtiyacını karşılayacak miktarda DAP verilmelidir.

Aynı bitkinin eksik kalan azot ihtiyacı, diğer azotlu gübrelerden örneğin, amonyum nitrattan sağlanmalıdır.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

NP Kompoze 20.20.0

NP Kompoze 20.20.0

20-20 adı verilen bu gübre %20 Amonyum azotu ve %20 fosfor içermektedir.

Bütün bitkiler için kullanılabileceği gibi kuru ziraat yapılan Orta Anadolu ve Geçit Bölgesi hububat alanlarında da kullanılabilir.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Amonyum Sülfat %21 Amonyum Azotu

Amonyum sülfat, beyaz renkli ve toz şekere benzediği için halk arasında şeker gübre olarak adlandırılır.

Terkibinde %21 azot bulunan amonyum sülfat, asit reaksiyonlu topraklarda uzun süre kullanılırsa asitleşme yapabilir.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Potasyum Sülfat (Kristal ve Granül)

Kristal ve Granül yapıda bulunur. Bitkiye ikincil temel makro besin maddesi olan kükürt de sağlayan, klor içermeyen granül yapıda bir gübredir.

Diğer makro besin maddelerini içermeyen potasyum sülfat, bitkinin ilk dönemlerinde istenilen potasyum oranını, bitkinin kükürt gereksinimini aşmadan tabandan uygulamak için kullanılan toprak gübresidir.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Üre

%46 Üre Azotu

Azotlu gübrelerden üre, içerisinde %46 ile en fazla azot bulunduran gübredir. Suda tamamen erir, beyaz renkli ve yuvarlak tanelidir.

Üre bütün bitkilere başarı ile tatbik edilebilecek bir gübredir. Sonbahar ve İlkbahar gübrelemelerinde, bitkinin gelişme dönemlerinde de kullanılabilir.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Amonyum Nitrat %33

%16,5 Nitrat Azotu, %16,5 Amonyum Azotu

Amonyum ve Nitrat Azotu ihtiva eden kullanımı son derece yaygın olan bir gübredir. Özellikle kireç oranı yüksek olan topraklar için uygun bir gübre çeşididir.

Nitrat Azotu erken çözünerek toprağın Azot ihtiyacını karşılarken, Amonyum Azotu toprak tarafından tutularak uzun süreli etki yapar.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 

Normal Süper Fosfat

Süper Fosfat tanecikler halinde yani granül görünümdedir. Açık gri veya boz renkli olan Süper Fosfat içerisinde % 16-23 oranında suda eriyebilen fosfor asidi vardır.

Bütün bitkiler için kullanılabileceği gibi kuru ziraat yapılan Orta Anadolu ve Geçit Bölgesi hububat alanlarında da kullanılabilir. İçerisindeki fosfor miktarına göre kullanım dozu ayarlanmalıdır.

Tescil belgeleri

50 kg/ambalaj

 
 Bizimle çalışmak ister misiniz
   
Anket Bayi değerlendirme anketi Webmail DRT WEBMAIL (Personel için)   |   Son Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014 Pazartesi