07 Şubat 2006 Salı

Halkbank'tan çiftçiye traktör kredisi

Halk Bankası çiftçilere, traktör ve tarım ekipmanları alımı finansmanına yönelik olarak kredi veriyor. Banka, 0 km traktörler için 60 ay, 2. el traktör ve tarım makinaları ve ekipmanlarında ise 36 ay vade uyguluyor.

İSTANBUL - Halkbank, çiftçiyi Traktör ve Tarım Makinaları-Ekipmanları Kredisi ile destekliyor. Traktör kredisi kapsamına 0 kilometrede olan yeni araçlar ve en fazla 5 yaşında olan 2. el araçlar giriyor. Yeni traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin azami yüzde 75'i, ikinci el alımlarda ise kasko bedelinin azami yüzde 70'i kredilendiriliyor.

Römork, pulluk, biçerdöver gibi yeni tarım makina ve ekipmanları da kredi kapsamında değerlendiriliyor ve yeni tarım makinası-ekipmanı alımlarında, KDV dahil fatura bedelinin azami yüzde 70'i kredilendiriliyor.

Traktör ve Tarım Makinaları-Ekipmanları Kredisinde, çiftçilerin ürün hasat tarihleri ve ödeme şartları göz önünde bulundurularak, kredi AET, 3, 6, 9 ve 12 ayda bir, eşit taksit ödemeli kullandırılabiliyor.

Çiftçilik belgesine sahip kişilere kullandırılan bu kredilerde aracın yaşınin ve kredi kullanım vadesinin 6 yılı geçmeme şartı bulunuyor.

KAYNAK : NTVMSNBC | 07.02.2005
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 11:08 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.