Doktor Tarsa Tarım

Patateste Bitki Besleme

Patates yüzlek kök yapısına sahip bir bitkidir. Buğday gibi tahıl grubu bitkilerde kök 120 cm kadar gelişirken patateste kök 60 cm ile sınırlanmaktadır. Bu nedenle bitki besleme ürünlerinin seçimine ve uygulamasına özen gösterilmelidir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Bitki Beslemesinde Kalsiyumun Hayati Rolü - 2

Besleme değerine ek olarak, Kalsiyum nitrat kullanımı kumlu veya killi topraklarda, humid bölgelerdeki asitli topraklardan arid alanlardaki tuzlu-alkalin topraklara değin çeşitli faydalar sağlamaktadır.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Mikro Elementler | Demir (Fe)

Demir, dünyada en çok noksanlığı görülen mikro-elementlerden birisidir. Türkiye topraklarında da çinko, bor ve demir noksanlığı başta gelir. Bunun başlıca nedenleri; Kireçli topraklar, yüksek toprak ve su pHı, yüksek HCO3 konsantrasyonları ve topraktaki bitki besin elementlerinin düzensizliği yani farklı gübrelerin programsız ve yanlış uygulamaları diyebiliriz.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Topraksız Kültür Hakkında Genel Bilgi

Topraksız Kültür / Hidroponik: Basitçe "Çalışan su" demektir. ("hidro" su ve "ponos" çalışan anlamına gelmektedir.)

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Örtüaltı yetiştiriciliğinde dengeli bitki besleme ve uygulamaları

Dengeli bitki besleme, bitkiden optimum potansiyeli elde etmek için gelişme dönemlerini takiben bütün temel besinleri doğru ve dengeli bir şekilde sağlamaktır. Besinlerin küçük oranlarda, günlük yapılan fertigasyon ile uygulanması, haftalık gübre uygulamasının sebep olduğu kök bölgesindeki tuzluluk stresini ya da besinlerin erken tükenmesini (besin yetersizliği) önler.

Devamını Oku →

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı