Doktor Tarsa Tarım

Ascophyllum nodosum (Proton) Faydalı Bilgiler I

Ascophyllum nodosum'un tarımda kullanımı ve üretimi üzerine daha önceki bültenlerimizde ayrıntılı bilgiler vemiştik. Bu ürünün faydaları üzerine şimdi de bölümler halinde kısa bilgiler ve Dünya'nın farklı ülkelerinde yapılan muhtelif denemelerden örnekler vereceğiz.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Üzüm Beslemesi Hakkında

Bitki besleme programlarında işe, söz konusu bitkinin sezonluk saf besin elementleri ihtiyaçları ile başlamak doğru olacaktır.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

DRT Potasyum Nitrat Özellikleri, Üstünlükleri, Faydaları

SQM, Şili'de doğan bir madencilik firmasıdır. Tarihi 1770 yılında Caliche madeninin gübre olarak kullanılmasıyla başlar ve yıllar içerisinde yeni bulunan ve keşfedilen mineraller ile büyümeye devam eder. Günümüzde iyot, lityum ve özel gübreler üretiminde Dünya lideridir. 2000 yılında Doktor Tarsa firmasına ortak olmuştur.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Toprak pH'sı ve İz Elementlere Etkisi

Toprak pH'sı toprağın alkali yâda asidik olduğunu görmemizi sağlayan bir nevi göstergedir. Toprak bünyesinde bulunan OH- iyonları ve H+ iyonlarının dengesine bağlı olarak toprak pH'sı değişim göstermektedir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Toprak ve Bazı Kavramlar

Çağımızın; Bilgi çağı olarak adlandırılması şüphesiz çok doğrudur. Günümüzde paylaşımının ve ulaşılabilirliğinin teknoloji sayesinde kolaylaşmasıyla beraber, bilgiyi üreten, yaygınlaştıran ve doğru kullanan toplumlar daha uygar ve daha zengin olmaktadır. Bilgi ancak, kullananların ortak dili üzerinden doğru paylaşılabilir ve yaygınlaştırılabilir.

Devamını Oku →

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı