Doktor Tarsa Tarım

Sofralık Üzümde Büyüme Düzenleyicileri

Bağcılık, Türkiye tarımında önemli bir yere sahiptir. Buna rağmen, kalite ve birim alandan elde edilen verim düşüklüğü bağcılıkta karşılaşılan en önemli problemlerden biridir. Verimlilik, birim alanda bulunan omca sayısına, omca üzerinde meydana gelen salkım, tane sayısı ve büyüklüğü ile ilgidir. Verimliliği etkileyen faktörler çeşit, anaç, kültürel uygulamalar, çevre koşulları ve çeşitlerin döllenme biyoloji özellikleri gibidir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Magnum P44 ve Erkencilik

Erkencilik, bazen üreticilerin kar ya da zarar etmelerinde çok belirleyici bir etmen olabilmektedir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Speedfol Yaprak Gübresi

Speedfol özellikle yaprak uygulamaları için tasarlanmış, en kaliteli hammaddelerden, SQM'in dünya çapındaki tecrübesine dayanarak, süspansiyon konsantre tipinde üretilmiş bir üründür ve SQM organizasyonu içerisinde birçok ülkede pazarlanmaktadır.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Torf (Yetiştirme Ortamı)

Bitkilerin belli gereksinimleri vardır ve yetiştiriciler bu gereksinimleri yetiştirme teknikleri ve onlar için en uygun hale getirilmiş ölçümleri yardımıyla karşılamak ister. Yetiştirici kendi tecrübelerine dayanarak bir yetiştirme ortamının nasıl bir kompozisyonda hazırlanması gerektiğini bilir. Yetiştirme ortamı hammadde ve katkı maddeleri sağlayan firmalar, ortamının özelliklerini geliştirmek için ürünlerinin farklı özelliklerini ön plana çıkarırlar. Ve böylece ürününün kalitesini vurgular. Ancak bundan önce "Kalite" ne anlama gelir ve nasıl elde edilir soruları yanıtlanmalıdır.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Potasyum Nitrat ve Kalsiyum Nitrat'ın Verime Etkisi

Hydroponica(Potasyum Nitrate) ve Calcinit(Kalsiyum Nitrat), verim ve kaliteyi arttırmak için gereken iki ürün. Farklı bitkilerde verim ve kaliteyi arttırmanın birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en önemlisi bitki beslemedir. Bitki beslemede temel olan doğru bitki gelişimine bağlı olarak gelir artışı sağlamak için kullanılacak gübre seçimi ve uygulanacak besinlerdir.

Devamını Oku →

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı