Doktor Tarsa Tarım

Kanolada Bitki Besleme

Kanola aç bir bitkidir. Ürünün yetiştiriciliğinde iyi bir bitki besleme anahtar faktördür. Diğer kışlık ürünlere, baklagiller ve tahıllara kıyasla özellikle kükürt, fosfor ve azot olmak üzere daha yüksek besin maddesi ihtiyacına sahiptir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Sert Çekirdeklilerde Bitki Besin Elementleri Noksanlıkları

Noksanlık çeken ağaçlarda, erken dönemlerde sürgünlerin ve yaprakların gelişmelerinin yavaşlaması şeklinde kendini gösterir. Yapraklar açık yeşilden sarıya doğru renk değiştirir. Damarlar rengini kaybeder.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Sulama ve Gübrelemede Etkinliğin Arttırılması

Bitkiler hayatsal faaliyetlerini devam ettirebilmek için güneş, su, hava ve toprak kaynaklarına bağımlıdır. Bu kaynakların bir kısmı insan tarafından doğrudan müdahale edilebilir kaynaklarken bir kısmı kısmen, bir kısmı da hiç müdahale edilemez kaynaklardır.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Sanayi Domatesi ve Biberinde K ve Ca Ağırlıklı Bitki Besleme

Hazırlayan: Harmen Tjalling HOLWERDA 1985-1991 tarihleri arasında Wageningen Ziraat Üniversitesinde öğrenimini tamamlayarak Ziraat Yüksek Mühendisi unvanını almıştır. 1993-2002 arasında SQM (www.sqm.cl) firmasında Avrupa ve Brezilya'da olmak üzere suda çözünür gübreler pazarlama müdürü olarak farklı bölümlerde görev almıştır. 2002 yılından beri suda çözünür gübrelerin dünya pazar geliştirme sorumlusu olarak global pazarlama departmanında Özel Bitki Besleme Biriminde çalışmaktadır. Mr. HOLWERDA halen Belçika'da yaşamaktadır ve SQM EUROPE Antwerp ofisinde görevini sürdürmektedir.

Devamını Oku →
Doktor Tarsa Tarım

Kalsiyum Nitratın Azot Gübresi Olarak Avantajları

CN'ın diğer amonyum azotu veya üre içeren gübrelere kıyasla avantajları vardır Nitrat Azotu tercih edilen azot formudur. Topraksız kültür (Torf, kaya yünü ve dönüşümlü su) ve sulanan topraklarda yetiştirilen bitkiler azotu en çok nitrat formunda tercih ederler.

Devamını Oku →

Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı