01 Eylül 2005 Perşembe

Biz Kimiz ?

Doktor Tarsa Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türk tarım sektörüne hizmet vermekte olan "Doktor Tarsa Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş" 1987 yılında İstanbulda kurulmuş ve 2000 yılında genel merkezini halen faaliyetlerini sürdürmüş olduğu tarımın kalbinin attığı Antalyaya nakletmiştir. Yine aynı yıl, gübre alanında dünyanın sayılı firmalarından biri olan SQM firması ile %50 ortaklığa başlamıştır.

Tarımın değişik kollarında hizmet veren üç ayrı şirketi bünyesinde barındırmakta olan Doktor Tarsa Grubu, Türkiye genelinde 50 den fazlası Ziraat Mühendisi olmak üzere 150 yi aşkın personeli, üç adet üretim tesisi ve üç ayrı yerdeki depolama tesisleri ile tarım sektörüne hizmet vermektedir.

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda torftan kaya yününe kadar, bitki beslemede konvansiyonel tarım gübrelerinden özel suda eriyebilen gübrelere yaprak gübrelerine ve iz elementlere kadar, damla sulamadan peyzaj sulamasına, dozaj pompalarından otomasyon sistemlerine, çiçek tohumlarından sebze tohumlarına, buğday tohumluğundan yem bitkileri tohumluklarına, cipslik mısır ve patates üretiminden meyve fidanı üretimine kadar 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.

Doktor Tarsa; 2004 yılında aldığı bir kararla Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısımda yapımına başlamış olduğu ve toplam 6 Milyon Dolarlık bir yatırımla bugünkü haline ulaştırmıştır. 11.000m2 si kapalı alan olmak üzere toplam 55.000m2 lik açık alan üzerine kurulu NPK'lı Gübre Üretim Ve Depolama Tesislerini 15 Mart 2005 günü faaliyete geçirmiştir.

Tek vardiya olarak çalıştığında yılda 25.000 ton üretim kapasitesine sahip NPK Üretim Tesislerinde her türlü ambalaj malzemesi kullanılarak 500 gramlıktan 50 kg.lığa kadar paketleme yapılabilmektedir. Bu özelliği ile tesisler iç pazarın yanında dış pazarların da değişik taleplerine hitap etmeye hazır durumdadır. Yaptığı bu yeni yatırımla hâlihazırda var olan ihracat kapasitesini arttırarak, gelişmeyi amaçlayan Doktor Tarsa, üç sene içerisinde Orta Doğu, Güney Avrupa, Rusya Federasyonu ve Kuzey Afrika Ülkelerine yıllık 10 milyon dolar ihracat yapmayı hedeflemektedir.

Kaliteyi önde tutan Doktor Tarsa üretimin her aşamasında kalite güvencesini sağlamak amacı ile Nisan ayında faaliyete geçirilmek üzere laboratuar kurma çalışmalarına da başlamıştır. Kurulacak olan laboratuarlarında üretilen ve satılmakta olan bütün ürünlerin kalite kontrolünün yanında çiftçilerin ve üreticilerin daha bilinçli olarak üretim yapması için gerekli olan her türlü toprak, su ve yaprak gibi teknik analizlerin de yapılması hedeflenmektedir.

Doktor Tarsa, Türk Tarımının teknolojik gelişmesini amaç edinerek değişik ülkelerden ithal ettiği ürünlerle çiftçimizin hizmetindedir. Araştırmayı, teknolojiyi ve ciddiyeti kendisine ilke edinen firmamız fide üretiminin ana maddesi olan Sphangum Torf'unu Türkiye 'de ilk defa tanıtmış ve yaygın kullanılmasını sağlayarak Türk tarımına büyük bir hizmet sunmuştur.
Çeşitli suda çözünebilir gübreler (NPK), saf gübreler (Potasyum Nitrat, Kalsiyum Nitrat, vs.), taban gübreleri, sulama sistemleri ve ekipmanları, dozaj pompaları, sera plastikleri başlıca ithal ettiğimiz ürünler arasında yer almaktadır.
Firmamız dünyadaki gelişen bilimsel ve teknolojik yenilikleri yaygın bayilik sistemi ile her yöredeki çiftçilerimize sunmaya devam edecektir.

Distribütörlüğünü Yaptığımız Firmalar
Dünyanın en başarılı tarım firmalarının distribütörlüğünü yapıyoruz. Ürün yelpazemizde 1200'den fazla ürün bulunmaktadır.
- Bitki Besleme: Suda Çözünür Gübreler, Saf Gübreler ve NPK Serisi, Taban Gübreleri, Yaprak Gübreleri, Organik Gübreler, İz Elementler.
SQM - Şili (Potasyum Nitrat kaynağı)
YARA - Norveç (Kalsiyum Nitrat, NPK)
PHOSYN - İngiltere (Yaprak Gübreleri)
ACADIAN - Kanada (Organik Yosun Ürünleri)
- Bitkisel Üretim: Torf, Kaya Yünü , Tohum, Sebze, Çiçek Tohumları
KLASMANN DEILMANN - Almanya (Substratlar ve Peat Moss)
TASACO - Türkiye (Tahıl, sebze, çiçek tohumları)
- Sulama Sistemleri: Damlama Boruları, Filtre, Dozaj Pompaları ve Bilgisayar Kontrollü Sulama Sistemleri.
T-TAPE - ABD (Yassı Damlama Borusu)
DOSATRON , Fransa (Volümetrik Dozlama Unitesi)
INTA - İspanya (Sulama otomasyon)
WEATHERMATIC - ABD (Peyzaj Ürünleri)
AZUD - İspanya (Yuvarlak Damlama Borusu, filtrasyon Ürünleri)
DROP - Yunanistan (Filtrasyon Ürünleri)
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 09:50 | 0 yorum


Son Yazılar

DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.