07 Eylül 2005 Çarşamba

Çiftçiye gübre desteği yapılacak.

ANKARA - Bakanlar Kurulu çifçiye gübre desteği yapılmasını kararlaştırdı. Desteğin toplam tutarı 273 milyon YTL bulurken, mazot desteği ile birlikte ödenecek bu para, çifçiye Eylül ve Ekim aylarında verilecek.

Destekleme farklı ürün gruplarına göre yapılacak. Desteğin toplam tutarı 273 milyon YTL'yi buluyor. Ödemeler Eylül ve Ekim aylarında il ve ilçelerin ekonomik ve sosyal durumları dikkate alınarak yapılacak.

Alınan kararla; sebze, meyve, süs bitkileri, çayır, mera ve orman ürünü yetiştirilen alanlar için dekar başına 1 YTL, hububat, yem bitkileri, baklagiller ve yumru bitkilerinin yetiştirildiği alanlar için dekar başına 1,6 YTL, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkilerinin yetiştirildiği alanlar için ise dekar başyına 3 YTL kimyevi gübre desteği yapılacak.

Çiçek ayrıca, geçen haftasonuna kadar alınan buğday bedellerinin bu haftasonuna kadar ödenmiş olacağını da söyledi.

KAYNAK : NTVMSNBC
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 11:47 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.