17 Ekim 2005 Pazartesi

Tarımda tarama 5 Aralık'ta başlıyor.

Tarım alanında Avrupa Birliği ile müzakereler, 5 Aralık'taki "Tarım ve Kırsal Kalkınma başlığı" altındaki tanıtıcı tarama ile başlıyor. Tarama sürecinde sadece mevzuat karşılaştırması yapılacak.

ANKARA - 35 ana başlıktan oluşan müzakerelerin 3 başlığı, doğrudan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın sorumluluğunda olacak. Bu kapsamda 5 Aralık'ta "Tarım ve Kırsal Kalkınma" başlığı altında, tanıtıcı tarama süreci başlayacak.

Tanıtıcı taramada Avrupa Birliği, mevzuatını ve Türkiye'den ne istediğini anlatacak. Türkiye de, mevcut durumu genel hatlarıyla aktaracak. Ayrıntılı taramada ise, birebir mevzuat karşılaştırması yapılacak.

Bakanlık sorumluluğundaki, veterinerlik, bitki sağlığı ve gıda güvenliği ile su ürünleri başlıklarının ise önümüzdeki yıl görüşülmesi planlanıyor.

KAYNAK : NTVMSNBC
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 08:19 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.