24 Kasım 2005 Perşembe

Sizleri Türkiye'nin Uluslararası Tarım Fuarı'na Davet Ediyoruz

Türkiye'nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia gelecek hafta açılıyor.

Organik tarımdan çiçekçiliğe, sera teknolojilerinden sebze ve meyve fidancılığına, tohumculuktan tarla bitkilerine, sulama sistemlerinden bitkisel üretimin her kesimine kadar tüm tarım sektörü, teknolojik tarımın başkenti Antalya'da buluşuyor!

Türk Tarımı'nın Uluslararası Tarım Camiası ile Buluşması

Fuarda 61'i Yabancı; 275 Firma Müşterileriyle Buluşacak !

Growtech Eurasia 2005 Fuarı, ilk organize edilmeye başlandığı 2001 yılından itibaren, Hollanda Amsterdam'da düzenlenen; eski adıyla NTV yeni adıyla da Hortifair'in bölgesel fuar vizyonu ile yola çıktı.

2001 yılından itibaren 3.000 m2 net alanda, 100 civarında yerli ve yabancı katılımcı ile yola çıkarken uzun vadede, Türkiye'de bölgesel anlamda en önemli fuarlardan birini organize etme iddiası ile başladı.

Bugün itibariyle de 2005 yılı hedefimiz 15.000 brüt, 9.000 m2'lik net sergi alanda, yurt içinden ve yurt dışından 259 firmayı, kapıda kaydı tutulan yerli ve yabancı 25.000 ziyaretçisiyle buluşturmayı hedefleyen bir konuma ulaşmıştır.

Başta Antalya yöresinin kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve tarım sektörünün öncü firmaları tarafından desteklenen Growtech Eurasia fuarı, zaman içinde büyüyerek sadece Antalya Bölgesi'nin fuarı olmakla kalmayıp Türkiye çapında, hatta çevre ülkelerin de gelip ziyaret ettiği ve katıldığı bir fuar haline geldi.

Growtech Eurasia 2005 Fuarı

Türkiye'nin farklı bölgelerinde yapılan çeşitli yerel ve ulusal fuarlar var; ancak Growtech Eurasia 2005 fuarı diğer fuarlardan farklı olarak sadece firmaların çiftçilerle buluştukları bir zemin değil; aynı zamanda firmaların diğer firmalarla da buluşup çeşitli işbirlikleri, iş anlaşmaları için partnerler aradıkları, ortaklıklar geliştirdikleri bir ortamdır.

Bununla birlikte Growtech Eurasia 2005 fuarına katılımcı ve ziyaretçi olarak ulusal ve uluslararası düzeyde farklı ülkelerden ve farklı bölgelerden ziyaretçilerin geldiği gözlemlenmektedir. Yine aynı şekilde, Growtech Eurasia 2005 fuarı, tarım sektöründe kurumsallaşma, kurumsal müşteri portföyünü geliştirme anlamında bir çok firma tarafından tercih edilmektedir.

Antalya
Antalya bölgesi, iklim şartlarının elverişli olması nedeniyle yıllardır meyve ve sebze üretiminde Türkiye'nin kalbi konumundadır. Antalya ve genelde Akdeniz bölgesi, Türkiye'de Seracılık faaliyetlerinin, kontrollü tarımın en yoğun yapıldığı bölgedir.

Antalya ve genelde Akdeniz bölgesi, tarım sektöründeki yerli ve yabancı yatırımcıların en yoğun şekilde yatırım yaptığı, yeni teknolojilerini denedikleri ve tarım sektöründeki yeniliklerin uygulandığı bir bölge olmuştur.

Bundan dolayıdır ki, Antalya'nın farklı ilçelerinde bile yıllardır yöresel tarım fuarları, şenlikleri ve festivalleri düzenlenmektedir.

Antalya ve genelinde Akdeniz Bölgesi, Türkiye'de teknolojik tarım uygulamalarının, kontrollü tarımın ve son dönemde de Organik tarımın son derece rağbet gördüğü, hatta Türkiye'nin diğer bölgelerine de örnek olduğu bölgelerden biridir.

Verimli ve yatırım yapmaya değer uluslararası bir tarım fuarında buluşmak dileğiyle...

Mehmet DÜKKANCI
Proje Müdürü
mehmet.dukkanci@ntsr.com.tr

KAYNAK : Growtech Eurasia 2005 | 24.11.2005
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 21:50 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.