05 Aralık 2005 Pazartesi

Tarımda tarama süreci başladı.

AB ile müzakere sürecinin, Türkiye'yi zorlayacak maddelerinden tarımda, ilk tarama toplantısı başladı.

BRÜKSEL - Avrupa Birliği'nin, kırsal kalkınma konusunda mevzuatını anlatacağı toplantılarda, Türkiye'yi toplam 50 kişilik bir heyet temsil edecek. Dört gün sürecek toplantılarda, Türk heyetine, Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vedat Mir Mahmutoğlu başkanlık edecek. İlk toplantılarda, Avrupa Birliği'nin, tarım ve kırsal kalkınma konusundaki mevzuat ve uygulamaları konusunda, Türkiye bilgilendirilecek.

23 Ocak'taki ikinci aşamada ise Türkiye, kendi uygulamalarını birliğe anlatacak. Avrupa Birliği ile tarım müzakereleri, "Tarım ve Kırsal Kalkınma", "Veterinerlik, Bitkisel Üretim ve Gıda " ile "Balıkçılık ve Diğer Fasıllar" olmak üzere 3 başlıkta yürütülecek.

Avrupa Birliği, yaklaşık 100 milyar Euro'luk yıllık bütçesinin yüzde 40'ından fazlasını ortak tarım politikasının yürütülmesi için harcıyor.

KAYNAK : NTVMSNBC | 05.12.2005
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 10:13 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.