01 Mayıs 2006 Pazartesi

Babacan: AB tarımda fırsatlar oluşturacak

Devlet Bakanı Ali Babacan, Avrupa Birliği ile müzakerelerin birçok sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de birçok fırsatlar oluşturacağını söyledi.

İSTANBUL - Devlet Bakanı Ali Babacan tarım sektörünün dünya piyasalarında rekabet edebilecek güce ulaşması gerektiğini, ancak şu anda böyle bir yapıya sahip olmadığını belirtti.

Türkiye-Avrupa Birliği entegrasyonunda tarım konferansında konuşan Babacan tarım sektörünün henüz kendisinden beklenen performansı gösteremediğini, özellikle verimin çok düşük olduğunu ifade etti.

Babacan, tarım alanındaki işletmelerin geleneksel yapıdan kurtarılması ve modern bir yapıya kavuşturulması gerektiğini belirterek, "İşletmelerimizin çoğu bölük pörçük bir yapıda" dedi.

Avrupa Birliği?ne katılım sürecinde tarım alanındaki görüşmelerin zorlu bir süreç olacağına işaret eden bakan Babacan, 13 Ekim 2006 itibariyle 35 faslın tamamlanmış olacağını kaydetti.

Babacan, "Türkiye, bundan 10 yıl sonra her alanda olduğu gibi tarım alanında da bugünkünden çok farklı bir ülke olacak" dedi.

KAYNAK : NTVMSNBC | 01.05.2006
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 09:17 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.