23 Ağustos 2006 Çarşamba

Halkbank'tan tarımsal destek paketi

Halkbank'ın tarım destek paketinde, traktör ve tarımsal ekipman alımları, sera yenileme ve geliştirme faaliyetleri ile ekim öncesi finansal ihtiyaçlara yönelik 3 farklı kredi türü yer alıyor.

İSTANBUL - Halkbank, Türkiye nüfusunun yüzde 31'inin geçim kaynağı olan tarım sektörüne kapsamlı bir destek sunabilmek amacıyla yeni bir "Tarım Destek Paketi" hazırladı. "Seracılık Kredisi", "Tarım Destek Kredisi", "Traktör ve Tarım Makineleri Kredisi" olmak üzere üç ayrı kredi türünü içinde barındıran destek paketinde tüm vadeler çiftçilerin ödeme şartları göz önünde bulundurularak düzenlendi. Bu kredilerden yararlanacak olanlar, nakit girdisi sağladıkları hasat zamanında ödeme yapabilecekler. Kredi başvurusunu yapabilmek içinse çiftçilik belgesine sahip olmak yeterli olacak.

Halkbank yetkilileri, tarım sektörünün AB ile entegrasyon sürecinde çok önemli rol oynadığını anımsatırken, Türkiye nüfusunun yüzde 31'inin tarımla uğraşmasına karşın tarımın GSMH içindeki payının yıllardan beri yüzde 15'i geçememekte olduğuna dikkat çekiyor ve 2005 yılında bu oranın yüzde 11 civarında gerçekleştiğinin altını çiziyorlar.

"Tarım Destek Paketi", standartları yüksek, kaliteye önem veren, rekabet yeteneği artmış bir tarım sektörünün oluşturulmasına destek vermeyi hedefliyor. Tüm kredi alternatiflerine çiftçilik belgesine sahip, tarım sektöründe faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler başvurabiliyor.

LÜBNAN'A 250 BİN YTL YARDIM

Öte yandan Halkbank, ülkemizin ilk ve öncü yardım kurumu olan Kızılay'ın Lübnan için başlattığı yardım kampanyasına 250 bin YTL ile katıldı.

KAYNAK : NTVMSNBC | 23.08.2006
Yazan Doktor Tarsa Tarım , 18:08 | 0 yorum


DRT LOGO
Doktor Tarsa Tarım
San. ve Tic. A.Ş.

Antalya, Türkiye

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından torf ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir.
Ayrıntılı bilgi için...

Üyelik

Bilgi: E-bültenimiz ellerine ulaşmamış olanlar webmaster@drt.com.tr adresine bildirebilirler.