Texto Alternativo

Kariyer.net üzerinden;

Doktor Tarsa Şirketler Grubu güncel iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Güncel İş İlanları
Texto Alternativo

E-Mail yoluyla;

Özgeçmişinizi

e-mail adresine gönderebilirsiniz.

MAil Gönder
Texto Alternativo

Faks yoluyla;

Özgeçmişinizi aşağıdaki numaramıza fakslayabilirsiniz.
0 (242) 249 46 00


İşe Başvuru ve Değerlendirme

Yeni göreve başlayacak her aday öncelikle İnsan Kaynakları'nın görüşme sürecinden geçer. Şirketler grubu içerisinde yer alan tüm firmalar göz önünde bulundurularak, kurum kültürüne ve şirket değerlerine en uygun adayı bulmak için başvuranlar ön elemeden geçirilir.


İşe Alım Süreci

İşe alma sürecinin tümünde, içerisinde yetkinlik bazlı mülakatın da olduğu değerleme merkezi yöntemi kullanılır.

İnsan Kaynakları'nın ilk görüşmede kullandığı araçlar şunlardır:

  • Firma değerlerine hizmet eden özelliklerin araştırıldığı yetkinlik bazlı mülakat,
  • Davranış modelini deşifre etmeye yönelik envanter,
  • Genel yetenek testi.

Ardından yönetici, daha işe özgü soruların yer aldığı bir ya da birden fazla görüşmeyle pozisyon için en uygun adayı seçer.

Bu görüşmelerde işe özgü yetkinlikler dikkate alınarak kullanılan seçim yöntemleri de şunlardan oluşur:

  • Pazar araştırması,
  • Stratejik sunum uygulamaları,
  • Rol oynama egzersizi,
  • Ajandadaki işler.

Görüşme sürecine alınan her aday şirket prensibi gereği sonuçla ilgili mutlaka olumlu ya da olumsuz bilgilendirilir. İlgili pozisyon için uygun olmayan adayların özgeçmişleri başka bir pozisyonda değerlendirilmek üzere 2 yıl sanal özgeçmiş bankasında saklanır. İşe alma süreciyle ilgili olarak firmamızın tercih ettiği internet sitesi kariyer.net'tir.


İşe Alım Kriterleri

İşe alımlarda dikkat edilen kriterlerin başında, işle ilgili yetkinlikleri adayın karşılayıp karşılamadığını belirlemek geliyor. İşin gereklerine göre mezun olunan okul, o pozisyon için gereken deneyim süresi ve diğer gereklilikler sırasıyla gözden geçirilir. Pazarlama departmanına başvuran adaylarda özellikle ziraat mühendisi olma şartı aranır. Diğer departmanlarda ise, işle ilgili mühendislik (endüstri, makine, gıda vb.) ile işletme ve ekonomi konularındaki yüksek öğrenim tercih edilen alanların başında gelir. Hiyerarşik kademelerin altına indikçe bu tercih bazı görevlerde (üretim, lojistik vb.) öğrenim düzeyi endüstri meslek ve çıraklık okuluna kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.


Stajyer Alım Programı

Mühendislik fakültesi ve ticaret/endüstri meslek lisesi öğrencilerine, Doktor Tarsa şirketlerini tanımaları ve iş alanları üzerinde bilgi toplama olanağı sağlamak için her yıl staj programları düzenlenmektedir. Bu programla, kurumumuzun uzun vadede işbirliğine gidebileceği işgücü potansiyelini değerlendirmek amacı da mevcuttur. Üniversite öğrencileri için staj başvuruları Nisan-Haziran döneminde, meslek lisesi öğrencileri için de öğrenim dönemi öncesinde kabul edilmektedir.


Değerlendirme kriterleri

Öncelik mühendislik fakültelerinin 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerine verilir. Başvurularınız, birebir mülakat yapılarak değerlendirilir. Yönlendirmeler yaparken birimlerin uzun vadede yararlanabilecekleri özelliklerin kişilerde olmasına dikkate edilir. Uygun bulunan adaylar davet edilir, uygun bulunmayan adayları ise mutlaka bilgilendirilir.

Üniversitelerin son sınıf öğrencilerinin staj başvurusu değerlemeye alınmamakta, ancak iş başvurusu olarak kabul edilmektedir.


Not: İş ilanları dışında yapmış olduğunuz iş başvuruları da başvurunun aradığımız niteliklere uygun olması halinde, ileride doğabilecek ihtiyaçlarda değerlendirebilmek amacıyla 6 ay boyunca özgeçmiş bankamızda saklanmaktadır.


Bize ulaşın

Antalya Organize Sanayi Bölgesi İkinci Kısım 22.Cadde No:10 07190 Döşemealtı